Ми - нащадки козаків

Людину можна порівняти з деревом. Адже вона так само не може жити  без свого коріння - роду, до якого належить.

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. І тому ми, педагоги ознайомлюємо наших найменших громадян – вихованців дитячого садка – із традиціями, звичаями славної козацької доби, з метою виховання свідомих патріотів нашої Української держави, поваги до свого родоводу та історії рідного народу. Саме козацтво – велика гордість нашого народу, душа України, її надія й оберіг.

Діти отримують географічні відомості про територію України, знайомляться з державними символами держави: герб, прапор, гімн. Виховується шанобливе ставлення до герба, прапора і гімну України.  Формуються основи патріотичних почуттів: любов і повагу до своєї країни, її культури, усвідомлення особистої причетності до життя Батьківщини.

Форми роботи з дітьми старшого віку: мультимедійна вікторина «Що ми знаємо про Батьківщину?», свята «Ми – українського роду», розваги «Козачата  - сміливі хлопчата», розповіді вихователя, бесіди з цікавими людьми, розгляд ілюстративних матеріалів, заняття з циклу «Історичні цікавинки», виконання вихованцями старшої групи гімну садка в ранкові години, розваги разом з родинами вихованців,  колективні роботи, створення колективних панно тощо.